Chciałabyś mieć długie, piękne rzęsy, podkreślające hipnotyzujące spojrzenie? Każda kobieta marzy o oprawie oka wprost z reklamy tuszu do rzęs. Niestety włoski wielu z nas są słabe i nawet po umalowaniu nie prezentują się zbyt efektownie. Podpowiadamy, jak przedłużyć rzęsy, tak aby efekt wyglądał naturalnie.

W paskach czy w kępkach? Zobacz, jak dokleić rzęsy z drogerii

Piękne rzęsy są zwieńczeniem wieczorowego makijażu. Nic dziwnego, że choć na co dzień pogodziłyśmy się z mniej atrakcyjnymi rzęsami, często decydujemy się na ich przedłużenie na bal lub na randkę. Wiele z nas sięga wtedy po gotowe szablony z drogerii. Najłatwiej jest upiększyć oko rzęsami w paskach – wystarczy odpowiednio przyciąć freskę, posmarować ją klejem i przymocować na linii włosków. Natomiast założenie kępek wymaga więcej wprawy. Należy doklejać je w przestrzeniach pomiędzy naturalnymi rzęsami. Najlepiej użyć do tego pęsety. Kępki dostępne są w wielu długościach i pozwalają uzyskać bardziej naturalny efekt niż freski.

Czy warto korzystać ze sztucznych rzęs dostępnych w drogeriach?

Niestety, samodzielne przedłużanie rzęs produktami dostępnymi w drogeriach może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Pasek lub kępki mogą odkleić się jeszcze w czasie imprezy. Ponadto sztuczne rzęsy odklejając się, zwykle wyrywają część włosków, do których są przymocowane. Warto też mieć na uwadze, że kleje dostępne w tanich zestawach dodatkowo osłabiają naturalne rzęsy.

Przedłużanie rzęs za pomocą odpowiedniego makijażu

Chcesz zostać królową jednego wieczoru? Najlepszym sposobem na krótkotrwałe przedłużenie rzęs będzie odpowiedni makijaż. Aby przedłużyć naturalne rzęsy, będziesz musiała nałożyć na nie kilka warstw maskary – zwykle dwie lub trzy. Rzęsy tuszuj od nasady, aż po same końce, poruszając szczoteczką delikatnie na boki. Zawsze odczekaj minutę pomiędzy nałożeniem kolejnych warstw, tak aby tusz zdążył wyschnąć.

Metoda 1:1 – postaw na naturalnie piękne spojrzenie

Marzysz o pięknych rzęsach na co dzień? Przedłuż je w salonie kosmetycznym. Możesz wybrać metodę 1:3, 1:2 lub 1:1. Sposobem najczęściej rekomendowanym przez ekspertów jest ten 1:1. Polega on na doklejeniu do każdej rzęsy z osobna przedłużającego włoska. Dzięki temu rzęsy wyglądają naturalnie i nie są obciążone, a zabieg nie odbija się negatywnie na ich kondycji. Efekt przedłużenia rzęs utrzymuje się zwykle od 3 do 6 tygodni. Sam zabieg może trwać nawet do trzech godzin.

Metody 1:2 i 1:3 – czy warto z nich korzystać?

Metoda 1:2 polega na doklejeniu dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej, a 1:3 na przymocowaniu trzech włosków do jednego. Rekomendowane są one zwłaszcza kobietom, których naturalne włoski są rzadkie. Przedłużanie rzęs za pomocą doklejania kilku sztucznych do jednej naturalnej dają doskonałe rezultaty – rzęsy są wyraźnie zagęszczone i przedłużone. Niestety, metody te sprzyjają także osłabieniu włosków i wzmagają ich wypadanie.

Syntetyczne, jedwabne czy z norki? Sprawdź, jaki rodzaj włosków wybrać

Przedłużając rzęsy w salonie kosmetycznym, można wybierać spośród różnych rodzajów włosków. Rzęsy z norki doskonale imitują prawdziwe włoski, ponieważ są pozyskiwane z naturalnego włosia. Mają one różne długości i doskonale się układają. Mogą jednak uczulać. Świetne efekty daje także przedłużanie rzęs włoskami z jedwabiu, które mają piękny połysk. Trzeba jednak pamiętać o ich przeczesywaniu, ponieważ mają tendencje do podkręcania się i plątania. Powinni uważać na nie alergicy. Na rynku dostępne są także rzęsy syntetyczne, które są wyraźnie sztywniejsze od tych naturalnych, jednak z pewnością nie uczulają.

Pielęgnacja przedłużonych rzęs

Przedłużone rzęsy wymagają specjalnej pielęgnacji. Zwykle nie należy ich malować, ponieważ mają one odpowiedni kolor, grubość i długość. Jeśli jednak chcesz je wytuszować, korzystaj ze specjalnych preparatów. Na rynku dostępne są maskary, wydłużające trwałość sztucznych rzęs i wzmacniające działanie kleju. Na włoski warto nakładać odżywki wzmacniające, np. Miralash, która dodatkowo wpływa na zagęszczenie i przedłużenie naturalnych włosków. Kobiety noszące sztuczne rzęsy powinny unikać nadmiernego pocierania oczu i uważać przy demakijażu. Niezalecane są także wizyty w saunie lub na basenie – szczególnie należy unikać ich w czasie pierwszych 48 godzin od przedłużenia.